ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΗ 2D ΚΑΙ 3D ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (2D, 3D, CAD)

Σκοπός του προγράμματος “Εξειδίκευση στη 2Δ και 3Δ σχεδίαση με τη χρήση υπολογιστή” είναι να παρουσιάσει τα χαρακτηριστικά, τα εργαλεία και τις προηγμένες λειτουργίες της εφαρμογής Autodesk AutoCAD.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να αποκτήσουν τις απαραίτητες γνώσεις ώστε να μπορούν να σχεδιάζουν απλά αλλά και σύνθετα σχέδια όλων των ειδικοτήτων, να είναι σε θέση να ανταπεξέρχονται σε οποιαδήποτε πρόκληση της αγοράς εργασίας αλλά και να ξεχωρίσουν με τις επιδόσεις τους.

Έχουμε δημιουργήσει μία σειρά περιεκτικών κεφαλαίων, που θα σας προετοιμάσουν για την ολοκληρωμένη χρήση του σχεδιαστικού προγράμματος AutoCAD.

Ως το τέλος του προγράμματος, θα είστε σε θέση να χρησιμοποιείτε όλα τα εργαλεία του AutoCAD, ώστε να μπορείτε να ολοκληρώσετε τα πιο απαιτητικά σχεδιαστικά project σε δύο αλλά και σε τρείς διαστάσεις.

Το πρόγραμμα απευθύνεται:

• Σε άτομα που επιθυμούν να ενισχύσουν το βιογραφικό τους με ένα πιστοποιητικό που τους διαφοροποιεί από τον ανταγωνισμό στην αγορά εργασίας.
  • Σε εταιρίες και οργανισμούς που επιθυμούν να θέσουν αυξημένα standards στα στελέχη τους για το επίπεδο γνώσεων που διαθέτουν.
  • Σε άτομα που επιθυμούν να γνωρίσουν σε βάθος την εφαρμογή του AutoCAD  για να αυξήσουν την παραγωγικότητά τους.

Τελειώνοντας την παρακολούθηση του προγράμματος, θα κατέχετε όλες τις δεξιότητες έτσι ώστε να είστε έτοιμοι να εργαστείτε, σε οποιοδήποτε σύγχρονο και απαιτητικό τεχνικό γραφείο.

• 1. Ρυθμίσεις Προγράμματος - Ρυθμίσεις Απεικόνισης - Γνωριμία με τα Εργαλεία
    • 2. Βασική Σχεδίαση και Επεξεργασία Δισδιάστατων Αντικειμένων
    • 3. Συλλογή Πληροφοριών Σχεδίου - Δημιουργία Διαστάσεων - Δημιουργία και Χρήση Επιπέδων - Δημιουργία και Χρήση Ομάδων (Βlock).
    • 4. Προχωρημένες Τεχνικές Σχεδίασης
    • 5. Σχεδίαση και Επεξεργασία Τρισδιάστατων Αντικειμένων