Ποιοί είμαστε

Το Κέντρο Πληροφορικής Computer Studies λειτουργεί από το 2005 στο κέντρο της πόλης των Σερρών. Σεβόμενοι την εμπιστοσύνη που μας έχετε δείξει συνεχίζουμε όπως πάντα διδάσκοντας με σοβαρότητα και συνέπεια όλα εκείνα τα αντικείμενα που σας ενδιαφέρουν.

Σε έναν χώρο πλήρως εξοπλισμένο, με καθηγητές άρτια καταρτισμένους σας καθοδηγούμε βήμα βήμα πρός στον στόχο σας.

Πιστοποίηση Υπολογιστών

To Κέντρο Πληροροφικής Computer Studies παρέχει σε εσάς όλες τις απαραίτητες πιστοποιήσεις στον τομέα της πληροφορικής.

Από το 2005 εκπαιδεύουμε και πιστοποιούμε τους μαθητές μας, τόσο στο βασικό όσο και στο προχωρημένο επίπεδο,  σε ένα περιβάλλον ευχάριστο, με όλα τα σύγχρονα μέσα και σε τιμές πολύ προσιτές για όλους.

Επικινωνήστε λοιπόν μαζί μας και θα χαρούμε να  σας ενημερώσουμε και να σας εκπαιδεύσουμε.

Εγγραφές καθημερινά

τμήματα πρωίνα και απογευματινά, διά ζώσης ή και εξ' αποστάσεως

Κλείστε θέση

Εγγραφές καθημερινά

Κλείστε θέση

Η Ακαδημία Ρομποτικής του Παν. Μακεδονίας

Στους χώρους του κέντρου μας λειτουργεί η Ακαδημία Ρομποτικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας για την πόλη των Σερρών. Η πρώτη ακαδημία ρομποτικής τριτοβάθμιου εκπαιδευτικού ιδρύματος στην Ελλάδα.

Με προγράμματα σπουδών προσαρμοσμένα στο Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα, με κατασκευές μοναδικές και με καθηγητές πιστοποιημένους από το ίδιο το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

Δώστε στα παιδιά σας το πλυτιμότερο από όλα τα αγαθά … την γνώση και την ικανότητα να μπορούν να αντιμετωπίσουν το μέλλον με σιγουριά και γνώσεις που σίγουρα θα τους φανούν χρήσιμες.

Στόχος μας

Ευχαριστημένοι Μαθητές